راهنمای خرید یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس

مقالات متفرقه
شنبه بیست و پنجم آذر ۹۶


جهت خرید یو پی اس مناسب باید این 4 مورد را با دقت بررسی کنید:

1-چه تعداد خروجی برای یو پی اس نیاز دارید؟

یو پی اس مانند یك محافظ تعدادی خروجی دارد. به همین دلیل شما باید تعیین کنید که چه تعداد دستگاه باید  به یو پی اس وصل شوند. برای مقاصد کوچک یا خانه های اداری، معمولا یو پی اس های کوچک و برای کسب و کارهای بزرگتر، نیازهای شما ممکن است بیشتر باشد. به طور کلی، ایده خوبی است که هر چیزی که نیاز دارید به علاوه دو خریداری کنید، به این دلیل که برای آینده، شما انعطاف پذیری بیشتری به دست می آورید.

 

2-وسایل شما چه مقدار برق نیاز دارد؟

 

باید از خودتان سوال کنید که چقدر برق دستگاه های متصل به یو پی اس مصرف خواهند کرد. اگر دستگاه ها نیاز به قدرت بیشتری نسبت به یو پی اس داشته باشد، با مشکل مواجه می شوید. 

 شما می توانید میزان قدرت کامپیوتر (یا سایر تجهیزات) خود را با یک وات متر اندازه گیری کنید. به خاطر داشته باشید که مصرف همه چیز را بررسی کنید. برای مثال، اگر شما میخواهید یک رایانه رومیزی را محاسبه کنید، باید برق کامپیوتر و مانیتور را با هم جمع کنید.

 

3-چقدر طول می کشد تا باتری کار کند؟

باید در مورد مدت زمانی که دستگاه شما نیاز به اجرا دارد، فکر کنید. بعضی از خریداران یک یو پی اس را میخرند، زیرا آنها چند دقیقه زمان نیاز دارند تا دستگاه ها را به درستی خاموش کرده و کارهایی را که بر روی آنها انجام می شود، ذخیره کند. بعضی دیگر یک یو پی اس را می خواهند تا بتوانند در زمان خاموشی کار کنند که ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.در نتیجه بر اساس نیاز خود به اینکه چه مدت زمان پس از قطعی برق از یو پی اس انتظار دارید که به شما خدمات بدهد،یو پی اس خود را انتخاب نمایید.

 

4-چه ویژگی هایی را خواهان هستید؟

شما ممکن است فکر کنید که ویژگی های یو پی اس ساده است. شما دستگاه ها را وصل می کنید، و وقتی که برق می رود، باتری وارد می شود. فقط همین، درست است؟

جواب منفی. حتی یو پی اس های ساده ویژگی هایی مانند قطع ارتباط باتری، اتصال USB و مجموعه نرم افزارهایی که با کامپیوتر کنترل میشود تا تنظیمات خوب انجام شود و میزان مصرف برق مورد استفاده را کنترل کند، دارا می باشد. یو پی اس حرفه ای، ویژگی های حتی بیشتر از جمله LED ارائه می دهد که میزان شارژ باطری و زمان کار در دقیقه را نشان می دهد و باتری های داغ قابل تعویض را نشان می دهد.در نتیجه بر حسب نیاز خود، یو پی اس با امکانات متفاوتی می توانید خریداری نمایید.