خدمات دیزل ژنراتور

خدمات دیزل ژنراتور برق افشان

شرکت برق افشان سپاهان با بیش از ۴۰ سال سابقه در امر واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ، تامین و تجهیز نیروگاههای دیزلی و گازی ، فروش و پشتیبانی بیش از ۷۰۰۰ دستگاه مولد نیرو در قدرت های متفاوت در حال کار در کشور عزیزمان ، برخی از فعاليت های خود را جهت استحضار جنابعالی و مشارکت در پروژه های مربوطه به شرح ذیل اعلام می دارد.

– تامین موتور گازسوز MTU ساخت کشور آلمان در قدرتهای ۱ تا ۲ مگاوات ،کوپله فابريك کمپانی MTU آلمان .

– تامین موتور گازسوز PERKINS ساخت کشور انگلستان از قدرت ۳۵۰ الی ۱۲۵۰ kVA .

 

1-برق اضطراری ساختمان های تجاری و عمومی

بسیاری از ساختمان های تجاری و عمومی نیاز بالایی به سامانه حرارتی و برق دارند. مدرسه ها، دانشگاه ها، مراکز ورزشی، مراکز اداری، مراکز خرید، سینماها و تئاترها عموما برق و حرارت خود را خارج از سامانه شهری تامین می کنند. کمپانی MTU Onsite Energy گزینه ی مقرون به صرفه تری را از نظر اقتصادی معرفی می کند.

2-تجهیزات جانبی دیزل ژنراتور

دستگاه های ژنراتور دیزلی به صورت نرمال شامل موارد ذیل می گردند : ۱- دیزل. ۲- ژنراتور مطابق با توان اسب بخار دیزل. ۳- تابلو کنترل نیمه اتوماتیک PLC نصب شده بر روی دستگاه. ۴- متعلقات دستگاه به صورت نرمال : تانک سوخت روزانه ، لرزه گیر های بین دیزل ژنراتور و شاسی ، لرزه گیر های بین فونداسیون و شاسی

3-تابلو کنترل دیزل ژنراتور

 

طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های نیمه اتوماتیک جهت استفاده کارگاهی و روشن و خاموش کردن دستی دیزل ژنراتور.
طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های تمام اتوماتیک و یا CHANGE OVER جهت استفاده در شرایط اضطراری به صورت عملکرد اتوماتیک و روشن کردن دستگاه حداکثر ۱۰ ثانیه پس از قطع برق شهر و ورود برق دیزل به برق شبکه و همچنین خاموش کردن دستگاه پس از وصل برق شهر.
 

دیزل ژنراتور چیست :

دیزل ژنراتور یا همان مولد نیرو(دیزلی) که به زبان انگلیسی اصطلاحا Diesel Generator خوانده میشود از دو بخش ژنراتور و دیزل ژنراتور تشکیل شده است و دارای بخشهای مختلفی می باشد که شامل (شاسی ، اطاقک برای کاهش صدا ، کنترل پنل ، مولد گرما ، استارت اتوماتیک و قطع کننده اضطراری می باشد).

اصولا از دیزل ژنراتور برای مراکزی که نیاز به برق اضطراری دارند استفاده میشود ، مانند بیمارستانها ، سازمانها ، ادارات ، هتل ها ، برج های مسکونی و اداری.
معمولا برای مصارف مسکونی و فروشگاهها و ادارات کوچک از موتور ژنراتورهایی که بین ۱ تا ۳۰ کیلوولت آمپر  (KVA) برای تولید برق اضطراری استفاده میشود و برای مجموعه های اداری بزرگتر و کارخانه ها که نیاز به توان بالاتری دارند از از دیزل ژنراتورهایی تا توان ۲۰۰۰ کاوآ استفاده نمود.

یکی از موارد مهم در استفاده از دیزل ژنراتور بهره گیری از کانوپی و یا همان اطاقک های ایزوله ای است که هم برای حمل و نقل مناسب می باشد و هم برای نگهداری دیزل ژنراتور و هم برای کاهش آلودگی صوتی دیزل ژنراتور مفید است.