طراحی وب سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده‌ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلف تخصص دارند. تلاش جمعی آنها باید هنگام اتخاذ یک تصمیم حساس انجام شود. برای طراحی سایت حرفه‌ای چه طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت شخصیمی‌توانید به شرکت دیجی ویت مراجعه کنید. خدمات طراحی وب سایت دیجی ویت توسط افراد متخصص این حوزه برای کسب و کارهای مختلف ارائه می‌شود. در این مقاله، 8 اصل اساسی طراحی وب سایت خوب معرفی و ذکر شده است که باید هنگام طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد.

8 اصل طراحی وب سایت خوب

در ادامه لیستی از اصول طراحی وب سایت خوب وجود دارد که با رعایت آنها وب سایت شما را زیبا، کاربرپسند، کارآمد و جذاب می‌کند:

1-سادگی بهترین است.

 قرار دادن عناصر و المان‌های زیاد در صفحه ممکن است باعث شود بازدید کنندگان از هدف اصلی مشاهده وب سایت منحرف شوند. سادگی همیشه در طراحی وب سایت موثر کار می‌کند. طراحی ساده وب سایت نه تنها آن را جذاب می‌کند بلکه به کاربر کمک خواهد کرد تا از یک صفحه به صفحه دیگر به صورت یکپارچه و متمرکز حرکت کند.

2-ثبات

ثبات در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد. وقتی ثبات در طراحی سایت رعایت شود، فونت‌ها، اندازه‌ها، عنوان‌ها، زیر عنوان‌ها و دکمه‌ها در کل وب سایت یکسان می‌شود. همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید.

3-تایپوگرافی و خوانایی

مهم نیست که طراحی وب سایت شما چقدر خوب است اما همچنان متن و مطالب آن مهم است زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از آنجایی که خزنده‌های موتورهای جستجو با این داده‌ها بسیار آشنا هستند، به بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت‌هایسئو تبدیل می‌شوند. شما باید همراه کار بر روی کلمات کلیدی و استفاده مناسب از آنها، داده‌های متا و سایر عناصر مربوط به سئو، تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان سایت جذاب و خوانا نگه دارید. در طراحی وب سایت دیجی ویت به اصول سئو و رعایت آنها در سایت توجه زیادی شده است.

4-سازگاری با موبایل

با توجه به استفاده روزافزون از تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و فبلت‌ها، طراحی وب سایت باید برای صفحه‌های مختلف دستگاه‌های متفاوت سازگار باشد. اگر وب سایت شما از تمام اندازه صفحه پشتیبانی نمی‌کند، احتمال دارد در نبرد با رقبای خود ببازید. دیجی ویت در خدمات طراحی سایت خود نکات سازگاری با موبایل را به خوبی رعایت می‌کند.

5-رنگ‌ها و تصاویر

ترکیب رنگی مناسب در طراحی وب سایت کاربران را به سمت خود جلب می‌کند. در حالی که یک ترکیب ضعیف می‌تواند منجر به حواس پرتی شود. انتخاب ترکیب رنگی مناسب در طراحی سایت دیجی ویت باعث می‌شود تا فضای دلپذیری ایجاد شود و تاثیر خوبی بر بازدیدکنندگان بگذارد. با انتخاب ترکیب رنگی مکمل، تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد. به یاد داشته باشید که از استفاده از فضای سفید در طراحی باعث جلوگیری از آشفتگی و پیچیدگی وب سایت خواهد شد.

6. بارگذاری آسان

هیچ کس وب سایتی را که سرعت بارگیری کندی دارد، دوست نخواهد داشت. بنابراین بهینه سازی اندازه تصویر و ترکیب کردن کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript باعث کاهش درخواست HTTP می‌شود. همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری سایت،HTML ، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

7. پیمایش آسان

مطالعات نشان می دهد که بازدید کنندگان زمان بیشتری در وب سایت‌هایی می‌گذارند که دارای پیمایش آسان هستند. برای پیمایش کارآمد و آسان سایت، سلسله مراتب منطقی در صفحات سایت، استفاده از اسکرام و طراحی دکمه های قابل کلیک ایجاد کنید. شما باید "قانون سه کلیک" را دنبال کنید تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات مورد نیاز را با سه کلیک دریافت کنند.

8. ارتباطات

هدف نهایی بازدیدکنندگان این است که اطلاعات لازم و مورد نیاز خود را بدست آورند و اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر با بازدیدکنندگان باشد، احتمالا زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند. ترفندهایی که ممکن است برای برقراری ارتباط بی دردسر با بازدیدکنندگان کار کند عبارتند از: سازماندهی اطلاعات با استفاده مناسب از عناوین و زیرعناوین و استفاده از بولت پوینت به جای جملات طولانی.

نتیجه گیری:

با رعایت اصول ذکر شده در خدمات طراحی وب سایت خوب، به راحتی می‌توانید یک وب سایت زیبا و کاربردی ایجاد کنید. بدون رعایت این اصول، طراحی یک سایت خوب دشوار خواهد بود. با خدمات طراحی سایت دیجی ویت می‌توانید کسب و کار خود را رونق دهید.